מוזיאונים > מוזיאון ישראל, ירושלים מוזיאון ישראל, ירושלים

מוזיאון ישראל, ירושלים


אודות
מוזיאון ישראל הוא המוזיאון הגדול ביותר והחשוב בישראל, המוזיאון הרב-תחומי היחיד בארץ. הוא אחד מבין עשרת המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם. המוזיאון נפתח בחודש מאי 1965 וממוקם בגבעת רם בירושלים. האוסף האנציקלופדי של המוזיאון מכיל מעל ל-500,000 חפצים שמוצגים בארבעה אגפים: אגף בצלאל לאמנות, אגף ברונפמן לארכיאולוגיה, אגף מנדל לאמנות ותרבות יהודית ואגף הנוער לחינוך לאמנות.ב-26 ביולי 2010, נשלם מיזם בן שלוש שנים של חידוש, שדרוג והרחבה של המוזיאון שהתפרש על פני כל 80 הדונמים של קריית המוזיאון. המיזם נוהל בידי חברת העיצוב של ג'יימס קרפנטר מניו יורק ומשרד אפרת-קובלסקי אדריכלים מתל אביב. מטרתו של המיזם להעצים את חוויית המבקרים בו ובמהלכו עוצבו מחדש הגלריות הקיימות באגפי האמנות, הארכיאולוגיה והאגף לאמנות ותרבות יהודית ואף התווספו גלריות חדשות, הוגדלו מתקני הכניסה ונבנו מעברים נגישים ומרחבים ציבוריים.נוסף על התכניות הרבות המתקיימות בו, מוזיאון ישראל גם אחראי לניהול שני אתרים נוספים בירושלים: מוזיאון רוקפלר לארכאולוגיה אשר נבנה בשנת 1938 במימונו של ג'ון רוקפלר לצורך הצגתם של ממצאים ארכאולוגיים שהתגלו בארץ ישראל; ובית טיכו, לשעבר ביתם של רופא העיניים ד"ר אברהם טיכו ושל אשתו הציירת אנה, אשר הורישה את הבית על אוספיו וספרייתו לתושבי ירושלים, כדי שישמש מרכז אמנות לשירות הציבור.

  • היכל הספר: המשכן למוצגים שהם מן החשובים ביותר במוזיאון ומן התגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר: מגילות מדבר יהודה. את משכנן, היכל הספר, תכננו האדריכלים פרידריך קיסלר וארמנד ברטוס והבניין זכה למוניטין עולמיים בזכות עצמו.


  • דגם ירושלים בימי בית שני: הדגם משחזר את אופייה הטופוגרפי והארכיטקטוני של העיר בשנת 66 לספירה (בקנה מידה של 1:50)


  • האגף לאמנות ותרבות יהודית ע"ש מנדל: מגוון חפצי קודש וחול של קהילות ישראל ברחבי העולם מימי?הביניים ועד ימינו אלה.


  • אגף אדמונד ולילי ספרא לאמנויות(לשעבר 'אגף בצלאל לאמנות'): משקף את אופיים הבינתחומי הרחב של אוספי המוזיאון והוא מחזיק יצירות אמנות מכל התקופות


  • אגף הארכיאולוגיה ע"ש שמואל וסיידי ברונפמן: בתצוגה יותר מ-6,000 חפצים שהתגלו בישראל במהלך חפירות ארכיאולוגיות


  • אגף הנוער והחינוך לאמנות: פעילויות והפעלות חינוכיות. באגף הנוער אולמות תצוגה רחבי-ידיים, סדנאות, חדרי הרצאות, ספרייה ובה ספרי ילדים מאוירים, חדר מ?חזור וחדר אוספים.


  • גן האמנות ע"ש בילי רוז: נחשב לאחד מגני הפסלים היפים במאה ה-20. הוא תוכנן בידי הפסל היפני-אמריקני איסאמו נוגוצ'י ומהווה נקודת מפגש לתרבויות שונות – המזרח הרחוק, המזרח הקרוב והמערב – למול נופיה הדרמטיים של ירושלים


שעות פתיחה מוזיאון ישראל :

א', ב', ד', ה' 17:00-10:00

ג' 21:00-16:00

באוגוסט: ג' 21:00-10:00

ימי ו וערבי חג 14:00-10:00

שבתות וחגים 17:00-10:00

שעות פתיחה בית טיכו:

א', ב', ד', ה' 17:00-10:00

ג' 22:00-10:00

ימי ו וערבי חג 14:00-10:00

בימי ו אין כניסה לגלריה העליונה בשעות 10:30-12:15

שבתות וחגים סגור

שעות פתיחה מוזיאון רוקפלר:

א', ב', ד', ה' 15:00-10:00

שבת 14:00-10:00

ימי ג, וימי ו סגור

ניתן לבדוק את עדכונים באתר האינטרנט המוזיאון
*רכישת כרטיסים באתר במחיר מלא בלבד

מוקד טלפוני ומידע כללי: 02-6708811

לקבלת מידע נוסף לחץ כאן

כתובת
שדרות רופין 11, הקריה, ירושלים, מיקוד 91710

אתר אינטרנט - http://www.imjnet.org.il/htmls/Home.aspx


תערוכות במוזיאון

עיניים זרות: הגירה, צילום והמאה ה-20 (28/05/2013 - 24/10/2013)


תערוכה גדולה הבוחנת את עבודותיהם של כמאה דמויות מפתח בצילום מנקודת מבט מיוחדת הבודקת כיצד מעמדם כמהגרים השפיע על ראייתם היצירתית. מעל 220 היצירות, בעיקר מאוסף הצילום המודרני והעכשווי במוזיאון, מתמקדות בעבודות המוקדמות של הצלמים על אדמתם החדשה, בוחנות כיצד הרחיבו עבודות אלה את שיטות העבודה של זמנן ואיך השפיעו על ההיסטוריה של התחום.
התערוכה תוצג עד 5.10 ובה עבודות מאת ביל ברנדט, רוברט פרנק, אנדרה קרטס, מאן ריי, ליזט מודל, טינה מודוטי, לסלו מוהולי-נאג', צלמי אסכולת ניו-יורק ורבים אחרים.
ג'יימס סניידר, מנכ"ל המוזיאון ע"ש אן וג'רום פישר, אמר: "התערוכה "עיניים זרות" מתיישבת עם החתירה של המוזיאון להרחיב את המחקר בתחום הצילום באמצעות בדיקת ההשפעה של המקום על צלמים מהגרים מהמאה ה-20. זו התערוכה הראשונה שבוחנת לעומק את ההשפעה של העתקת מקום על המבטים היצירתיים של הצלמים הללו – כיצד היא פתחה את הדלת לאופקים אמנותיים חדשים והעניקה משמעות חדשה לאוונגרד במאה ה-20, וכיצד כל זה השפיע בסופו של דבר על תולדות הצילום כולו".
שיעור ניכר של צלמים מראשית התקופה המודרנית היו מהגרים, מבחירה או מכורח. שלא כמו הצלמים הנודדים במאה ה-19, שבחרו לבקר במדינות חדשות ובתרבויות אחרות, רוב הגולים שכאן מצאו עצמם בסביבות זרות לתקופות ממושכות, לעתים קרובות בלי כל הכנה מוקדמת. רבים מהם אימצו לחיקם את הצילום כדרך לתעד את המציאות החדשה שנקלעו אליה –פסיכולוגית, תרבותית, לשונית וסביבתית. המגע עם המקום ועם האנשים עודד לעתים קרובות ביטוי עצמי ותהליך של חקר טריטוריות חדשות.
התערוכה בוחנת מה צילמו הצלמים הללו וכיצד הם ראו, פירשו ותיעדו את היומיומי בסביבתם החדשה באמצעות המסננים הלשוניים, התרבותיים והדתיים שהביאו עמם. בתערוכה דימויים ידועים ומוכרים כגון המשרתות שצילם ביל ברנדט, תצלומי לילה בפריז מאת ז'ורז' ברסאי ודימויים מניו-יורק שנלכדו במצלמתו של אנדרה קרטס לצד תצלומים ידועים-פחות המתארים את הניסיונות הראשונים לתאר את העולם החדש בשבילם. בין העבודות גם יצירות לא-מוכרות של צלמים חשובים מן המאה ה-20, ובהם הדבקים מאת דורה מאר, נופי פריז מאת ז'רמן קרול ומאן ריי, עבודות סוראליסטיות מוקדמות מאת פיליפ הלסמן ועבודה שנתגלתה זה לא כבר מאת רומן וישניאק.
לרגל התערוכה מתכנן המוזיאון סימפוזיון בינלאומי בימים ג-ד, 26-25 ביוני, בהשתתפות היסטוריונים, הוגי דעות, אנתרופולוגים ואמנים שיתכנסו לדון יחד בנושא "בארץ זרה: הפרשנות הצילומית והאמנותית בסביבות זרות". יו"ר האירוע יהיה האנתרופולוג מצרפת מרק אוז'ה, ובין הדוברים, בויס גרויס, אוניברסיטת ניו-יורק, סווטלנה בוים, אוניברסיטת הרוורד, ברנאר אנרי-לוי מצרפת, מלקולם לה-גריס, אוניברסיטת סנטרל סנט מרטינס, בריטניה, שלי רייס מניו-יורק ואחרים.
את התערוכה "בעיניים זרות" אוצר ניסן פרז, אוצר בכיר לצילום ע"ש הוראס וגרייס גולדשמיט במחלקה לצילום ע"ש נואל והרייט לוין, ומלווה אותה קטלוג ובו 240 עמודים הכולל אינדקס מפורט על כל הצלמים המהגרים המוכרים במאה ה-20.

התערוכה תימשך עד אוקטובר 2013.טינה מודורטיכל הזכויות שמורות ל - artcity.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראליתWarning: Missing argument 3 for AddJavaScriptCode(), called in /home/artcity6/domains/artcity.co.il/public_html/Museum/index.php on line 686 and defined in /home/artcity6/domains/artcity.co.il/public_html/globalblocks2013_5.php on line 2772